Главная / Новости / Словацько-український фільм «Межа» отримав Кришталевий Глобус

Словацько-український фільм «Межа» отримав Кришталевий Глобус

В суботу, 8 липня було офіційно проголошено результати одного з найпрестижніших міжнародних кінофестивалів, що входить до переліку фестивалів категорії «А». 

Під час Церемонії нагородження, режисер Петер Беб’як, отримав одну з головних нагород — Кришталевий Глобус за кращу режисерську роботу над фільмом «Межа», що був представлений в основній конкурсній програмі.

«Зніматися у режисера Петера Беб’яка було цікаво і жодного разу не виникало ніяких непорозумінь. Ні мовного, ні професійного бар’єру між нами не існувало. Петер гідно витримував всі труднощі, які виникали під час зйомок. А їх було дуже багато. І ніяких зайвих емоцій і зривів. Завжди від Петера відчувалися спокій, зосередженість, впевненість і чітке розуміння того, що ми робимо на майданчику. Всі зауваження мені майже пошепки. Увага до кожного, інтелігентність, толерантність, високий професіоналізм – все те, що притаманно режисерові, якого сьогодні і визнано «кращим режисером» на КарлоВарському Міжнародному Кінофестивалі»,  прокоментувала Римма Зюбіна.

Як зазначає продюсер стрічки Андрій Єрмак: «Участь українських фільмів у фестивалях такого високого рівня, є вкрай важливою та необхідною. Адже отримати одну з головних нагород – є справжнім проривом українського кіно! Це свідчить про те, що ми зробили успішний та якісний проект, який буде показано у всьому світі.  Наша команда заявила про себе на найвищому рівні та ще більше зміцнила партнерські відносини не тільки між нашими компаніями, а й між країнами. Ми здобули нові контакти із європейськими колегами та в майбутньому плануємо поширювати традицію співпраці над копродукційними проектами».

Слід зазначити, що окрім цього стрічка здобула ще й власні перемоги: підписано контракт щодо міжнародної дистрибюції з відомою лондонською компанією «Film Republic», а також фільм отримав всесвітнє визнання кіно-критиків та експертів, які охарактеризували цей спільний проект, як дуже сильний та успішний не тільки у своїх країнах, а й далеко за їх межами.

Одній з найвпливовіших міжнародних видань, такі як, «Variety», «The Hollywood Reporter» та «Cineuropa» у своїх статтях вже порівнювали стрічку з кращими роботами Гая Річі,  «Хрещеним батьком» та «Кланом сопрано». Тож світовий глядач побачить фільм вже цього року, а в українських кінотеатрах він з’явиться цієї осени.

Нагадаємо, «Межа» —  словацько-українська  копродукція, зйомки якої відбувались в Україні, Чехії та Словаччині, а окрім словацьких та чеських зірок, у стрічці знялись відомі українські актори: Римма Зюбіна – лауреатка першої національної кінопремії «Золота Дзиґа», один з найулюбленіших українських акторів – Станіслав Боклан, молодий актор Олександр Піскунов та актор Володимир Геляс.

Фільм було створено міжнародною командою, за підтримки Державної агенції з питань кіно, та ще на етапі створення він вже був відзначений декількома нагородами, зокрема, отримав приз конкурсу Works-in-progress індустріальної секції Baltic Event ХХ Міжнародного кінофестивалю у Талліні.

В основі сюжету лежить реальна гостросюжетна історія, що відбулася на словацько-українському прикордонні у 2007 році, на межі вступу Словаччини до Шенгенської зони.

До речі, фестивальна версія кінострічки буде презентована на спеціальному закритому показі, що відбудеться 21 липня на Міжнародному Одеському кінофестивалі, в рамках програми Спеціальні покази, де стрічку презентує акторка фільму Римма Зюбіна, яка є почесним членом журі фестивалю.

Про Остап Заторский

Остап Заторский

Смотрите также

13 февраля, «СинемаСити» премьера мультфильма «Грифко проти прибульців»

13 февраля, кинотеатр «СинемаСити» приглашает на премьеру мультфильма «Грифко проти прибульців».

Добавить комментарий