Главная / Новости / Президент Петро Порошенко на «Межі» проголосив #Безвіз

Президент Петро Порошенко на «Межі» проголосив #Безвіз

Учора Президент України офіційно оголосив роботу безвізового режиму на украінсько-словацькому кордоні, про події на якому розповідається у фільмі «Межа», що восени вийде у всеукраїнський прокат. 

Стрічка стане як ніколи актуальною, адже словацький режисер Петр Беб’як поклав в основу фільму реальну гостросюжетну історію, що відбулася на словацько-українському прикордонні у 2007 році, на межі вступу Словаччини до Шенгенської Зони. 

«11 червня назавжди закарбується в нашій історії. Це повернення України до об’єднаної Європи! Відсьогодні кожен українець може випити фантастичну каву у Братиславі, полетіти лоукостом у Варшаву, відвідати Віденську оперу», – зазначив Петро Порошенко. 

Фільм про життя на кордоні має дуже важливий меседж, який покаже колишні реалії процесів, що відбувалися на «межі» двох країн, аби вивільнити колишні проблеми і з новими силами та натхненням рухатися вперед. А першим кроком і став безвізовий режим! 

Наразі «Межа» візьме участь у кінофестивалі у Карлових Варах – одному з найпрестижніших світових кінофестивалів.

«Так співпало, що ще до офіційного безвізового режиму ми вже зробили європейське кіно! І це є ще одним доказом нашого зближення з Європою не лише територіально та політично, а й у творчій та культурній сферах!», – коментує подію продюсер фільму Андрій Єрмак. 

Нагадаємо, «Межа» – це кримінальний трилер, зйомки якого відбувалися на території України, Словаччини та Чехії. Стрічка є першою україно-словацькою копродукцією. Увійшла до основної конкурсної програми 52-го Міжнародного кінофестивалю у Карлових Варах, який відбудеться у Чехії з 30 червня по 8 липня.

Про Остап Заторский

Смотрите также

Проект «Машина времени» покажет киевлянам кинохронику города

26 октября в Киеве стартует специальный проект Киевской недели критики «Машина времени» – на Майдане Независимости, Контрактовой и Софиевской площадях установлены экраны, на которых можно увидеть, как выглядели эти места в разные десятилетия.

Добавить комментарий