Главная / Анонсы / 14-го червня, кінотеатр «Жовтень» допрем’єрний показ “Маніфесто”

14-го червня, кінотеатр «Жовтень» допрем’єрний показ “Маніфесто”

13 мистецьких монологів і 13 перевтілень видатної актриси Кейт Бланшетт — у фільмі Джуліана Розефельдта “Маніфесто”, допрем’єрний показ якого відбудеться у Кінотеатр «Жовтень» 14-го червня о 19:20. Перед показом — welcome-drink для всіх глядачів, що розпочнеться о 18:45.

В сенсаційній кіноінсталяції Розефельдт у взаємодії з австралійською акторкою Кейт Бланшетт дає нове життя найбільш відомим і провокативним текстам митців сучасної доби. Фільм складається зі серії вражаючих монологів, які Розефельдт створив, адаптуючи та складаючи в колаж маніфести митців — від декларацій футуристів, дадаїстів і ситуаціоністів до роздумів окремих художників, архітекторів, танцівників та кінематографістів, серед яких Казимир Малевич, Дзиґа Вертов, Сол Левітт, Івонн Рейнер, Ларс фон Трієр та Джим Джармуш. Бланшетт виконує ці маніфести, перевтілюючись у 13 різних персонажів — шкільну вчительку, ведучу новин, працівницю фабрики, бездомного чоловіка — в дослідженні сили й актуальності історичних заяв для сучасного світу.

Часто написані в молодому віці, ці маніфести не тільки відображають бажання й запал авторів змінювати світ за допомогою мистецтва, але й озвучують голоси цілих поколінь. Даючи їм нове дихання, Розефельдт досліджує актуальність та універсальність декларацій митців усього ХХ століття й зміни в динаміці між політикою, мистецтвом і життям у сучасну епоху.

Фільм виріс із 13-канальної інсталяції, котра була вперше продемонстрована в австралійському музеї кіно, відео та цифрового мистецтва ACMI (Australian Centre for the Moving Image) у Мельбурні в 2015 році. Після цього вона демонструвалася в Берліні, де проходили зйомки, Сіднеї та Нью-Йорку. В січні 2017 року її автор Джуліан Розефельдт представив кіноверсію на фестивалі Санденс у США.

В український кінотеатральний прокат стрічка вийде вже 15-го червня.

Про Лидия Тропман

Главный редактор

Смотрите также

Премьера детективной драмы «Экстаз»

25 октября состоится премьера триллера французского режиссёра Гаспара Ноэ - "Экстаз", который также выступил в качестве сценариста и монтажёра.

Добавить комментарий