Главная / Анонсы / 11, 12 травня Фестиваль німого кіно «Німі ночі»

11, 12 травня Фестиваль німого кіно «Німі ночі»

Цьогорічні НІМІ НОЧІ 7 ½ будуть проводитись із 11 по 12 травня в оновленому просторі Національного центру Олександра Довженка (ст.м. Голосіївська, вул. Васильківська, 1), у фільмофонді якого зберігається найповніша в Україні збірка німого кіно.

 У програмі фестивалю – дві світові репрем’єри українських фільмів, які тривалий час вважались втраченими.

 Фестиваль німого кіно та сучасної музики НІМІ НОЧІ було засновано Іваном Козленком та Катериною Мальцевою в 2010 році в Одесі як данину місту, з якого розпочався стрімкий розвиток українського кінематографа 1920-х років, що увінчався створенням низки світових шедеврів та формуванням однієї з найпотужніших в Європі національних кіноіндустрій. Крім освітніх та художніх завдань, найважливішим із яких було переосмислення досвіду українського німого кіно засобами сучасної музики, фестиваль також прагнув сформувати лояльністі до українського культурного продукту в Одесі через наголошення урбаністичної складової української культури 1920-х рр.

 Довженко-Центр, що з 2013 року регулярно виступав партнером та співорганізатором фестивалю, заново переосмислює і освоює як фізичний простір, що дістався йому в спадок від однієї з найпотужніших в СРСР кінокопіювальних фабрик, так і архівний кінопростір. Переосмислення потребують і НІМІ НОЧІ, і цей пограничний стан відбито у субназві «7 ½», а тяглість традиції фестивалю зафіксовано в програмі, значною мірою сформованій 7-м фестивалем НІМІ НОЧІ в Одесі. Втім, у пошуку нових форм і сенсів незмінною лишиться відданість естетиці та чарам німої кінокласики у поєднанні зі спеціально написаною для фільмів сучасною музикою, виконуваною наживо.

 Співзасновник: БФ ім. Івана та Юрія Липів

Про Лидия Тропман

Главный редактор

Смотрите также

Премьера детективной драмы «Экстаз»

25 октября состоится премьера триллера французского режиссёра Гаспара Ноэ - "Экстаз", который также выступил в качестве сценариста и монтажёра.

Добавить комментарий